Zespół

Wassim Ibrahim urodził się w 1978 roku w Damaszku, w Syrii. W 1998 roku ukończył pierwsze studia wyższe z tytułem inżyniera budownictwa i w ciągu następnych siedmiu lat brał udział w licznych projektach budowlanych w Syrii. Następnie w 2005 roku rozpoczął studia na kierunku Harmonia i Kontrapunkt, które prowadziła prof. Bella Tagezieva w High Institute of Music (Wydział Teorii i Kompozycji) w Damaszku. Studia te ukończył w 2010 roku. Do Polski przyjechał w 2013 roku i tu, w roku 2015 uzyskał stopień magistra studiów kompozytorskich na Akademii Muzycznej w Krakowie, pod nadzorem prof. Józefa Rychlika.

W 2019 roku uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie (kierunek kompozytorski), współpracując z prof. Wojciechem Widłakiem. W latach 2010-2013 rozpoczął profesjonalną karierę akademicką jako nauczyciel w Higher Institute of Music w Damaszku, gdzie wykładał historię muzyki, prowadził zajęcia z harmonii i kształcenia słuchu.

Był gościem wykładowym Akademii Muzycznej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Viterbo, La Crosse, Wisconsin, USA i Wisconsin University, La Crosse, Wisconsin, USA. Profesjonalną karierę kompozytorską rozpoczął w 2002 roku od skomponowania sześciu piosenek dla dzieci, które znalazły się na płycie dedykowanej najmłodszym. Następnie jego utwory były wykonywane na wielu festiwalach, w różnych krajach i salach koncertowych na całym świecie.

http://wassimibrahim.net

Wassim Ibrahim, fot. Marcin Łaszek

Michał Kuźmiński (ur. 1981 r.) jest dziennikarzem, redaktorem, pisarzem, autorem tekstów piosenek i okazjonalnym food writerem. Współautor wraz z Małgorzatą Fugiel-Kuźmińską cyklu powieści kryminalnych, w których główne role grają konflikty tożsamości, kultur i pamięci („Śleboda” 2015, „Pionek” 2016, „Kamień” 2017, „Mara” 2019), wcześniej także współautor dwóch powieści sensacyjnych retro, których akcja toczy się na krakowskim Kazimierzu tuż przed II wojną światową i tuż po niej.

W pracy dziennikarskiej zajmował się tematyką społeczną, wpływem technologii na ludzi, kulturą popularną oraz relacjami między nauką, kulturą i kuchnią. Autor popularnonaukowej książki „Nauka w kuchni” (2019). Teksty piosenek pisał do muzyki Michała Łanuszki, z którym m.in. stworzyli projekt z nowymi przekładami piosenek Leonarda Cohena. Mieszka w Krakowie.

Matthis Behrens badacz w dziedzinie edukacji, swoją karierę ukończył jako dyrektor ważnego instytutu badawczego w Szwajcarii. Aktywnie uczestniczył we wdrażaniu większości reform edukacyjnych, przyczyniając się m.in. do ustanowienia standardów edukacyjnych oraz przeprowadzenia głównych ocen i ankiet.

Członek-założyciel i prezes Corona Mundi w Genewie – stowarzyszenia kulturalnego, które propagowało ideę pokoju przez kulturę we współpracy z Muzeum Nicholasa Roericha w Nowym Jorku.

Jarosław Płonka (ur. 1984) w Łodzi, gdzie ukończył PSM im. A. Tansmana, a następnie Liceum Muzyczne im.H. Wieniawskiego w klasie wiolonczeli. Jego pierwszym sukcesem kompozytorskim była w 1999 II nagroda na Uczniowskim Forum Muzycznym w Warszawie. W 2003 rozpoczął studia na wydziale muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W l. 2004–09 był studentem Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej na kierunku: kompozycja krakowskiej Akademii Muzycznej, w klasie K. Moszumańskiej-Nazar i W. Widłaka. Był stypendystą Birmingham Conservatoire (Anglia) w klasie J. Cutlera i E. Roxburgha. W 2009 uzyskał dyplom z wyróżnieniem na macierzystej uczelni, a we wrześniu tego roku rozpoczął studia Masters of Music w konserwatorium w Rotterdamie, w klasie kompozycji
P.-J. Wagemansa i R. Uijlenhoet (muzyka elektroniczna), które ukończył z wyróżnieniem w 2011. W l. 2009–12 brał czynny udział w licznych festiwalach, warsztatach i sympozjach (w Birmingham, Bratysławie, Budapeszcie, Amsterdamie, Apeldoorn, Oostburgu, Rotterdamie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu).

Po otrzymaniu tytułu doktora rozpoczął pracę w AM w Krakowie, w katedrze kompozycji, prowadząc zajęcia ze studentami i udzielając się jako organizator sesji naukowych.
Jako Kompozytor Jarosław Płonka współpracowała z takimi zespołami i muzykami jak:
musicFabrik, Klangforum Wien, Orkiestra Muzyki Nowej, Sinfonia Rotterdam, Asko Schoenberg Ensemble, Kreutzer Quartet, Birmingham Contemporary Music Group, Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensembele, Kwartludium, Gośka Isphording.

Jako wiolonczelista J. Płonka udziela się w projektach związanych z eksperymentalną muzyką improwizowaną oraz gra z zespołami muzyki rozrywkowej (z islandzką grupą Myrra Rós i australijską wokalistką PHIA).

Agata Schweiger – rocznik 1982, absolwentka teatrologii UJ, a także Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych (moduł producent/kurator) 

Przez wiele lat asystentka Agaty Dudy-Gracz przy spektaklach realizowanych w całej Polsce. 

Od 14 lat związana zawodowo z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie najpierw pełniła funkcję inspicjentki i koordynatorki Krakowskiego Salonu Poezji. Od 2017 r. pracuje jako producentka przygotowując spektakle m.in. z Agnieszką Glińską, Anną Augustynowicz, Mirkiem Kaczmarkiem, Radkiem Rychcikiem, Kubą Roszkowskim. Przygotowywała duże widowiska plenerowe Teatru – „Inwazję” spektakl-rejs i „SMOK!” widowisko na dziedzińcu Wawelskim. Współpracuje również z Festiwalem Boska Komedia w Krakowie.

Prowadziła warsztaty teatralne z młodzieżą m.in. w ramach programów „Bon Kultury” i „Lato w teatrze”

Adam Góra – umysł ścisły z artystyczną duszą. Z wykształcenia inżynier telekomunikacji, ale też zapalony tancerz, niepowtarzalny baryton i wścibski fotograf. Zawodowo zajmuje się teleinformatyką, zaś muzyką i tańcem pasjonuje od dziecka. Fundację wspiera swoim zmysłem technicznym i organizatorskim.