Fundacja 2ACT, Miasto Kraków, Chór w Kontakcie oraz Przestrzeń Ruchu i Tańca „Kontakt” zapraszają do wspólnego śpiewania kolęd świata!
- Jesteś obcokrajowcem mieszkającym na stałe w Krakowie lub minimum od kilku miesięcy?
- Lubisz śpiewać, a myśl o kolędach ogrzewa Ci serce?
- Przestrzegasz #ZostańWDomu ale doskwiera Ci brak towarzystwa?
- Chcesz się bezpiecznie zintegrować, poznać nowych ludzi lecz nie masz okazji, przestrzeni i pomysłu?
- Lubisz Kraków i chciałbyś współtworzyć życie kulturalne w Twoim mieście?
Dołącz do bezpłatnego projektu Gloria Świata. Naucz się śpiewać kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z całego świata! Wzbogać swój świąteczny repertuar o nowe pieśni i naucz się śpiewać je na głosy!
Zapraszamy wszystkich obcokrajowców i rezydentów Krakowa do wspólnych warsztatów muzycznych z Chórem w Kontakcie – „Krakowskim Ambasadorem Wielokulturowości” Ad. 2019.
Razem zaaranżujemy i wykonamy utwory o tematyce świąteczno- noworocznej w różnych językach świata, o różnych kontekstach kulturowych i religijnych. Finałem projektu będzie wspólny, transmitowany on-line, koncert świąteczny!
Nad całością organizacyjną i artystyczną projektu czuwa Wassim Ibrahim – artysta-muzyk, kompozytor, założyciel i opiekun Chóru w Kontakcie, i prezes fundacji 2ACT.
Projektem Gloria Świata chcemy przeciwdziałać poczuciu izolacji społecznej i samotności, zwłaszcza w tym trudnym przez pandemię czasie. Najlepszym sposobem, jaki znamy jest wspólne śpiewanie. Zapraszamy!
Projekt Gloria Świata jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Wielokulturowemu Nowi Krakowianie 2020.
HARMONOGRAM
26.11.2020 – spotkanie organizacyjne i zapoznawcze (stacjonarnie lub online*), 3-4h
27.11, 4/11/18.12 – warsztaty online z podziałem na głosy – 4x piątek, g. 17-21.00 (ok. 1h na głos)
15-31.12.2020 – koncert finałowy uczestników (na jednej z krakowskich scen lub online z transmisją live)
Miejsce: Przestrzeń Ruchu i Tańca „Kontakt” – ul. Szpitalna 40, Kraków / online
REKRUTACJA
Ilość uczestników: 12 do 15 osób
Na zgłoszenia uczestników czekamy do 24 listopada 2020.
>> WYPEŁNIJ formularz zgłoszeniowy <<
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Do udziału w warsztatach Gloria Świata nie trzeba mieć doświadczenia ani wyksztalcenia muzycznego.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W razie większego zainteresowania, weźmiemy pod uwagę Waszą motywację do udziału we wspólnej artystycznej formie wyrazu, lub chęć włączenia się w życie społeczno-kulturalne Krakowa.
Na warsztaty zapewniamy materiały dydaktyczne, a po warsztatach wszyscy uczestnicy dostaną pamiątkowe nagranie z koncertu finałowego, dokumentację fotograficzną, oraz Dyplom udziału w projekcie.
ZINTEGRUJMY SIĘ W ŚWIĄTECZNEJ ATMOSFERZE!
***
KONTAKT
Prowadzący: Wassim Ibrahim – 696 176 998, contact@fundacja2act.org (PL/EN)
Organizacja: Agata Schweiger – 602 886 232, agata.schweiger@gmail.com (PL)
Marketing, promocja: Agnieszka Śmiałek – 691 862 861, agnieszka.smialek@fundacja2act.org
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE, 26 listopada
Na spotkaniu organizacyjnym będziecie mogli poznać się nawzajem, porozmawiać o swoich preferencjach, możliwościach i ograniczeniach w śpiewaniu. Poznasz prowadzącego – Wassima Ibrahima oraz asystentów z Chóru w Kontakcie (nie da się ich nie lubić!) Ustalimy organizację pracy oraz repertuar uwzględniający skład, możliwości i potrzeby grupy. Spotkanie odbędzie się w Przestrzeni Ruchu i Tańca „Kontakt” lub online, zależnie od sytuacji epidemiologicznej.
WARSZTATY MUZYCZNE, 27 listopada – 18 grudnia
4 spotkania warsztatowe odbędą się w formie hybrydowej: w Przestrzeni Ruchu i Tańca „Kontakt” lub/i online – zależnie od obowiązujących wytycznych epidemiologicznych. Każde spotkanie będzie składało się z części integracyjnej, rozgrzewki, ćwiczeń rytmicznych, wspólnego śpiewania (ok. 3-4 godziny) – szczegóły zostaną ustalone na spotkaniu organizacyjnym Nad całością artystyczną będzie czuwał Wassim Ibrahim. W próbach poza uczestnikami będą brali udział również członkowie Chóru w Kontakcie. Każda sekcja wokalna (soprany, alty , tenory, basy) będzie miała dodatkowo własnego opiekuna-mentora – wolontariusza, spośród członków Chóru.
Konsultacje online – dodatkowo prowadzący będzie dostępny na Zoomie, w czwartki o 18.30-19.30.
Gwarantujemy przyjazną atmosferę i radość wspólnego śpiewania!
KONCERT – 15 grudnia-31 grudnia
Finałem projektu będzie wspólny koncert, otwarty dla szerokiej publiczności, transmitowany on-line i utrwalony w formie video. Podczas wspólnego występu chóru i uczestników zaprezentujemy repertuar świąteczno-noworoczny, opracowany podczas warsztatów. Będzie to muzyka z różnych zakątków świata wyrażająca w różnych tradycjach kulturowych ducha i atmosferę wspólnego świętowania.
W zależności od warunków epidemiologicznych i pogodowych koncert odbędzie się albo w przestrzeni otwartej (np. na Małym Rynku lub innym placu miejskim) albo na scenie jednej z zaprzyjaźnionych instytucji kultury. W formie: na żywo z publiką / bez publiczności lub on-line.
*DOSTOSOWANIE DO SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ
Spotkanie integracyjne oraz warsztaty prowadzone będą w niezwykle przestronnych, wysokich i dobrze wentylowanych salach Przestrzeni Ruchu i Tańca „Kontakt”, z zachowaniem wymaganego dystansu społecznego i wszystkich bieżących wymogów epidemiologicznych. W razie pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej, zajęcia warsztatowe będą odbywały się w podgrupach lub w formule hybrydowej (on-line i stacjonarnie), lub tylko online.
Integrujemy się dbając o Wasze bezpieczeństwo.
Zadanie publiczne jest jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.